мова сайту U А site version ENG

Вступ в Орден

Для вступу в наш Францисканський Орден Братів Менших необхідні такі документи:

· Власноручно написане прохання про прийняття в Орден;
· Коротка автобіогафія;
· Копія свідоцтва про народження, виданого РАГСом;
· Свідоцтво св. Хрещення, видане владою парафії;
· Свідоцтво миропомазання (може бути відмітка на свідоцтві св Хрещення);
· Останнє шкільне свідоцтво (кандидати на священиків мають подати атестат про закінчену середню освіту);
· Останнє свідоцтво з науки релігії з останнього року навчання,
· Характеристика настоятеля парафії;
· Медична довідка про стан здоров’я;
· Освідчення батьків про згоду на вступ в Орден і про те, що тепер і в майбутньому не будуть вимагати матеріальної допомоги;
· Заповнена анкета, отримана в Курії Провінції;
· Для вступу в Орден вимагається закінчення 18 років;
· А для осіб, котрі недавно почали свідомо практикувати католицьке віровизнання, вимагається строк 5 років такої релігійної практики.

Духовна формація кандидатів розпочинається в постуляті. Постулят це час, в якому кандидат пізнає ближче Францисканський Орден, особу засновника Ордену – святого Франциска з Ассізі, звичаї Ордену, стиль життя та діяльності. На сьогоднішній день постулят триває один рік і розміщений в місті Шепетівка, Хмельницької області. Після завершення постуляту кандидат, якщо взнаний за гідного дальшої формації в Ордені, переходить до новіціату. Розпочинаючи новіціат, кандидат стає членом Ордену, хоча не має ще всіх привілегій і обов’язків. Новіціат є часом випробування. Брати-новіції живуть за правилами францисканського життя, розпізнаючи, чи це є їхнім покликанням. На закінчення новіціату, який триває один рік, брати складають свої перші обіти Богу. Через обіти вони зобов'язуються жити за Євангелією Ісуса Христа у послусі, чистоті та убогості, на взір святого Франциска. Щоб скласти ці обіти, треба готуватись до цього на протязі року новіціату. В новіціаті також брати вже носять францисканський одяг – коричневий габіт, підперезаний шнурком На даний час новіціат знаходиться в Баранівці, Житомирської області.

По закінченні новіціату брати, котрі прагнуть бути священиками, продовжують формацію в Духовній Семінарії, а брати лаїки (тобто брати не священики) формуються в юніораті. Вища Духовна Семінарія, в якій навчаються брати францисканці, бажаючі служити Богу в священстві, знаходиться в Польщі, в містечку Кальварія Зебжидовська, неподалік Кракова. Навчання тримає 6 років – 2 роки засвоюються філософські науки і 4 роки теологічні.

Брати остаточно посвячуються Богу через складення вічних обітів, які складаються через 4-5 років після перших обітів. Вічні обіти - це рішення посвятити себе служінню Богу і ближнім на все своє життя і на вічність. Після складення вічних обітів брат стає повноправним членом Ордену. До складення вічних обітів брат може залишити Орден, якщо ствердить брак покликання до Ордену Братів Менших. Під час формації за брата відповідають настоятелі та опікуни, які зі своєї сторони допомагають долати труднощі, відкривати волю Бога, перевіряти покликання та вірність складеним обітам.

- 1 -

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в Житомирі, котрий був заново відбудований францисканцями, при підтримці парафіян.
  • Фотографії храму, до і після реставрації, шукайте в розділі «повернення францисканців (90-ті роки)».
  • Більш детальніше про священика-францисканця, котрий відродив Орден в Україні в 40-ві роки, читайте в розділі «Перші кроки».
  • Історія Ордену в Україні, а також актуальна ситуація в Провінції, описані в розділі «Повернення францисканців».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus

· На початок · Повернення (90-ті роки) · Перші кроки (40-ві роки) · Парафії · Семінарія ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

виконавець:
Красічков Владислав

напиши францисканцям