мова сайту U A site version ENG

Парафії

Полонне

Конвент та костьол св. Анни

Про це місто згадується в руських літописах ще в XII столітті. Полонська парафія має свій костьол, покровителькою якого є св. Анна. Побудовано його 1607 року завдяки старанням воєводи руського, князя Станіслава Любомирського. Князь оточив місто муром та валом, але не зважаючи на це, воно було завойоване козаками 1648 року.

Душпастирство в Полонному та навколишніх селах проводять отці францисканці від 1984 p., тобто від часу прибуття до цієї парафії нововисвяченого священика о.Владислава Широкорадюка. Завдяки йому на протязі десяти років пастирської праці було реконструйовано та відремонтовано кілька зруйнованих костьолів і побудовано кілька нових. Конвент в Полонному затверджено 6 квітня 1993 року. Отці обслуговують більше тисячі вірних. Францисканці, крім Полонного, опікуються також іншими парафіями: Буртин, Понінка, Черніївка, Новоселиця, у яких щонеділі відправляють богослужіння.


Чечельник

Конвент та костьол Св. Йосипа, Обручника Пресвятої Діви Марії

Князь Станіслав Любомирський, воєвода київський та краківський, побудував в Чечельнику 1751 року великий, мурований костьол св. Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії. В головному вівтарі була розміщена копія ікони Ченстоховської Богоматері, написана невідомим маляром у XVIII столітті. Ікона Богородиці незабаром прославилася чудесами на Поділлі та й не тільки.

Від початку заснування костьолу, в ньому працювали отці Єзуїти, пізніше єпархіальні священики. За часів комуністичного режиму костьол використовували не за призначенням. Декілька разів влада його перебудовувала. З часом він втратив свій первозданний вигляд.

Комуністична влада віддала костьол католикам 27 серпня 1990 року. А до цього часу свята Меса відправлялася в каплиці на парафіяльному цвинтарі. На протязі багатьох років приїжджав до Чечельника з Городківки о.Мартиніан Дажицький. Від 1988 року постійну душпастирську опіку проводив о.Ян Дуклян Павлюк. Завдяки його зусиллям розпочалося відновлення костьолу та будівництво конвенту. Від 1991 року будівлею керував о.Максиміліан Жидовський. Після затвердження дому 20 червня 1992 року, він був призначений його настоятелем. 1993 року, за його ініціативою, раніше знищена ікона Чечельницької Божої Матері, була реставрована у Польщі. 20 жовтня 1993 року вона була посвячена в Римі Папою Римським Йоаном Павлом ІІ, а 12 серпня 1995 року розміщена в головному вівтарі.

Ремонт костьолу ще не закінчено. Своїм душпастирством отці охоплюють близько 2 тис. вірних. Вони обслуговують і навколишні місцевості: Стратиївка, Тартак, Балта, Бершадь та ін.


Шаргород

Конвент та костьол св. Флоріана

За літописами, місто засновано наприкінці XVI століття завдяки Яну Замойському, коронному гетьману, котрий 1595 року заложив костьол св. Флоріана. Костьол було посвячено 1636 року кам’янецьким єпископом Павлом Волуцьким. А 1648 року козаки зруйнували дощенту костьол та місто. І тільки 1717 року костьол було відбудовано.

В Шаргороді та в околицях мешкає велика кількість вірних римо-католицького обряду. Парафія в м. Шаргороді налічує близько 3 тис. вірних. Від 1983 року душпастирем в Шаргороді був о.Альберт Туровський, котрого після затвердження конвенту 6 квітня 1993 року було призначено його настоятелем.

Завдяки старанням о.Альберта побудовано костьоли в Плебанівці, Козлівці, Розкоші і Політанках. В Політанках братами францисканцями організовуються реколекційно-відпочинкові оази для дітей та молоді. Допомагають їм у цьому працюючі там сестри Альбертинки та Бенедиктинки-місіонерки. Своєю працею брати охоплюють також інші навколишні села.

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в Житомирі, котрий був заново відбудований францисканцями, при підтримці парафіян.
  • Більш детальніше про священика-францисканця, котрий відродив Орден в Україні в 40-ві роки, читайте в розділі «Перші кроки».
  • Історія Ордену в Україні, а також актуальна ситуація в Провінції, описані в розділі «Повернення францисканців».
  • В розділі «семінарія» знаходиться список документів, необхідних для подачі заяви про вступ в Орден.
Конвент та костьол св. Анни

Конвент та костьол св. Анни, м.Полонне, до реконструкції.

Конвент та костьол св. Анни

Конвент та костьол св. Анни, м.Полонне, після реконструкції.

Конвент та костьол Успіння Пресвятої Діви Марії

Конвент та костьол Успіння Пресвятої Діви Марії, м.Чечельник

Конвент та костьол св. Флоріана

Конвент та костьол св. Флоріана, м.Шаргород


Система Orphus

· На початок · Повернення (90-ті роки) · Перші кроки (40-ві роки) · Парафії · Семінарія ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

для отримання більш детальнішої інформації -
напиши францисканцям