Мир та добро!
 
Adoramus Te...
Головна   |      Новини |   Думка   |      Напиши 

  Канон Теобальда 


[ФД 3292] Перебуваючи блаженний Франциск біля Святої Марії Порціункули, Господь вночі об'явив йому, щоб подався до Найвищого Понтифіка, Папи Гонорія, котрий тимчасово перебував у Перуджії, щоб випросити індульгенцію для цієї самої церкви Святої Марії Порціункульської, тільки-но ним відновленої. Він, вставши зрану, покликав брата Масея з Маріньяно, свого товариша, з яким перебував разом, і представ перед згаданим Папою Гонорієм та й сказав: «Святійший Отче, я нещодавно завершив відновлювати для Вас одну церкву на честь Діви, Матері Христа. Благаю Вашу Святість, щоб Ви збагатили її індульгенцією без пожертвування грошей». Він відповів: «Недоцільно це робити, тому що той, хто просить про індульгенцію, необхідно, щоб, допомагаючи, заслужив її. Але скажи мені, на скільки років хочеш її і скільки індульгенції маю вам надати». І святий Франциск відрік: «Святійший Отче, нехай Ваша святість дасть не роки, але душі». А Папа далі: «Яким чином бажаєш душ?» Блаженний Франциск заявив: «Святійший Отче, бажаю, якщо це подобається Вашій Святості, щоб ті, хто прийде в цю церкву висповідані та сокрушені, та, як належить, розгрішені священиком, були звільнені від кари та від провини на небі та на землі від дня хрещення аж до дня та години їхнього входу в цю церкву». Папа додав: «Багато те, про що просиш, Франциску, і немає звичаю, щоб Римська Курія уділяля подібну індульгенцію». Тоді блаженний Франиск відповів: «Пане, прошу про це не від себе, але від Того, хто мене послав, Господа Ісуса Христа». Тоді Папа вмить завершив, промовляючи триччі: «Мені подобається, щоб ти мав цю індульгенцію».
[3393]Кардинали, що були присутні, відповіли: «Вважайте, пане, що якщо уділите таку індульгенцію, знищите ту заморську та буде знищена й вважатиметься за ніщо індульгенція Апостолів Петра й Павла». Папа відповів: «Ми її дали та уділили; не можемо й не личить нищити те, що було зроблено; але її змінимо таким чином, щоб була обмежена одним лише днем». Тоді покликав знову святого Франциска і сказав йому: «Ось, від тепер уділяємо, що кожен, хто прийде й увійде у цю церкву добре сповіданий та сокрушений, був звільнений від кари та від провини, і бажаємо, щоб це було дійсним кожного року протягом одного дня, від першої вечірні, ніч включно, аж до вечірньої наступного дня».
[3394] Блаженний Франциск, схиливши голову, вже виходив з палацу, але Папа, дивлячись, що той виходив, покликав його і сказав: «О простак, куди йдеш? Який документ принесеш про цю індульгенцію?» Франциск відповів: «Мені вистачить Ваше слово. Якщо це справа Божа, то сам Бог має об'явити своє діло. Не хочу жодного іншого документа про індульгенцію, але папером хай буде лише блаженна Діва Марія, нотаріусом нехай буде Ісус Христос та ангели хай будуть свідками».
[3395] І віддаляючись з Перуджії і повертаючись до Ассіхі, протягом шляху трохи відпочив разом із своїм товаришем у місці, що називається Коллє, де була лікарня прокажених і заснув. Потім, проснувшись, помолившись, прикликав товариша і сказав йому: «Брате Масею, кажу тобі від Бога, що індульгенція, уділена мені за посередництвом Найвищого Понтифіка, є затверджена в небесах»...

[3397]...«Хочу всіх вас послати до раю та проголошую вам індульгенцію, котру маю з уст Найвищого Понтифіка, і всі ви, котрі сьогодні приходите та всі ті, котрі приходитимуть кожного року в цей день з добрим та скрушеним серцем, отримають індульгенцію всіх їхніх гріхів»     Допомога
Буду радий Вашим зауваженням, питанням, думкам.
:)

Система 
Orphus

Відвідайте офіційну сторінку Провінції францисканців в Україні - www.ofm.org.ua


Copyright 2016 бр.Патрик Оліх, францисканець :)