Мир та добро!
 
Adoramus Te...
Новий розділ перекладів з "Францисканських Джерел", цього разу про Хрест: Хрест в житті святого з Ассізі та в його духовності. Тема дуже широка, багато текстів, але потрошки буду перекладати і подавати до Вашої уваги. Тим більше зараз - у Великий Піст - така лектура дуже корисна та цікава.

бр.Патрик  Незатверджений Устав  
Розділ ХХІІІ
Молитва та подяка

 
[63]
 1 Всемогутній, найсвятіший, найвищий і всевишній Боже, Отче святий (Іо 7, 11) і справедливий, Господи Царю неба та землі (пор. Мт 11, 25), за тебе самого складаємо Тобі подяку, бо через Твою святу волю та через Твого єдиного Сина зі Святим Духом Ти створив усі речі - духовні та тілесні - та нас, вчинених на твій образ й подобу, помістив в Раю (пор. Бут 1, 26 і 2, 15).  2 Та ми через нашу провину упали.

[64]
 3 І складаємо Тобі подяку, бо, як Ти нас створив через Твого Сина, так через Твою святу любов, якою Ти нас полюбив (пор. Іо 17, 26), Ти вчинив так, що народився той самий істинний Бог та істинна людина з преславної завжди діви блаженнішої святої Марії, та, через хрест, кров та смерть Його, Ти захотів визволити нас з неволі.

[65]
4 І складаємо Тобі подяку, бо той самий Твій Син повернеться у славі Твоєї величі, аби призначити нечестивців, які не чинили покаяння і не пізнали Тебе, до вічного вогню, і аби сказати всім тим, які Тебе пізнали і Тобі поклонялися і Тобі служили у покаянні: "Прийдіть, благословенні Отцем моїм (Мт 25, 34), ввійдіть в посідання царства, що було вам приготоване від початку світу.

[66]
5 І тому, що всі ми, нікчемні та грішники, не гідні Тебе взивати (пор. Пісня Створінь), благаючі молимо, аби Господь наш Ісус Христос, Син Твій улюблений, в якому Ти собі вподобав (пор. Мт 17, 5), разом зі Святим Духом Параклітом Тобі складав подяку, як Тобі та Йому подобається, за все, Він, що Тобі вистачає у всьому та через Якого нам Ти вчинив так великі речі. Алілуя.

[67]
6 І заради Твоєї любові благаємо покірно преславну і блаженнішу Матір завжди діву Марію, блаженних Михаїла, Гавриїла і Рафаїла і всі хори духів небесних: серафимів, херувимів, престоли, господства, сили, власті, начала, ангелів, архангелів; блаженного Іоанна Хрестителя, Іоанна євангелиста, Петра, Павла і блаженних Патріархів, пророків, святих невинят, апостолів, євангелистів, учнів, мучеників, визнавців, дів, блаженних Іллю та Еноха і всіх святих, які були і будуть і є, аби, як Тобі це подобається, за всі ці добродійства складали подяку Тобі, всевишньому істинному Богу, вічному та живому, зі Сином Твоїм найдорожчим, Господом нашим Ісусом Христом та з Духом Святим Параклітом на віки вічні. Амінь. Алілуя (Одкр 19, 3-4).

(Текст цього розділу "Незатвердженого Уставу" по-італійськи та по-латині.)
  Заповіт святого Франциска  

      [111] 4 І Господь дав мені таку віру в церкви, що я отак просто молився і казав: 5 Поклоняємося Тобі, Господи Ісусе Христе, також в усіх Твоїх церквах, що по всьому світі, і благословляємо Тебе, бо Твоїм святим хрестом Ти відкупив світ.

(нота: прислівник місця "hic - тут" присутній у багатьох рукописах, але відкинуто у критичних виданнях текста. Все ж таки на сьогоднішній день францисканці моляться таким латинським текстом: Adoramus te, (sanctissimae) Domine Jesu Christe, hic et ad omnes ecclesias tuas, quae sunt in toto mundo, et benedicimus tibi, quia per sanctam crucem tuam redimisti mundum).
(Текст "Заповіту" на іт. та лат. мовах).

  Застереження  
V.
Аби ніхто не загордився,
але нехай кожен хвалиться в Хресті Господньому


 
[153]
 1 Вважай, о людино, в якому величному стані установив тебе Господь Бог, тому що Він тебе створив та уформував на образ Свого Сина улюбленого щодо тіла та на подобу (пор. Бут 1, 26) Свою щодо духа.

[154]
 2 І всі створіння, що під небом, кожна згідно власної натури, служать, знають і слухаються їхньому Творцеві краще від тебе. 3 І навіть не демони Його розіп"яли, але це ти з ними розіп"яв був Його, і ще Його розпинаєш, коли насолоджуєшся у вадах та гріхах. 4 З чого ти можеш, отже, хвалитись?


5 І дійсно, якби ти був настільки витонченим та мудрим, щоб опанувати всі знання (пор. 1 Кор 13, 2) і вмів пояснювати всі мови (пор. 1 Кор 12, 28) і ретельно розслідував небесні речі, зі всього цього не міг би ти хвалитись; 6 тому що один тільки демон знав був про небесну дійсність і зараз знає більше про цю земну більше від всіх людей, разом взятих, навіть якби існував хтось, хто отримав би від Господа особливе пізнання найбільшої мудрості.

7
Так само, навіть якби ти був найпрекраснішим та найбагатішим від усіх, і якби ти чинив чудесні діла, як виганяння демонів, все це було б тобі перешкодою і тобі не належить, і з цього ти не можеш хвалитись в жодному випадку; 8 але з цього можемо хвалитись, з наших слабкостей (пор. 2 Кор 12, 5) і з несіння на плечах кожного дня святого хреста Господа нашого Ісуса Христа (пор. Лк 14, 27).


VІ.
Наслідування Господа
 
[155]
 1 Дивімося з увагою, брати всі, на доброго пастиря, який заради спасіння своїх овечок (пор. Іо 10, 11; Євр 12, 2) виніс пасію хреста.

2 Овечки Господні послідували за Ним у стражданням та переслідуваннях (пор. Іо 10, 4), в ганьбі та в голоді (пор. Рим 8, 35), в немочах та у спокусах й в інших подібних речах; і за це отримали взамін від Господа життя вічне. 3 Отож великий сором для нас, Божих слуг, що святі довершили такі діяння, а ми хочемо отримати славу і честь простим розказуванням про них!


Повний текст "Застережень" італійською мовою.  Допомога
Буду радий Вашим зауваженням, питанням, думкам.
:)

Система Orphus

Відвідайте офіційну сторінку Провінції францисканців в Україні - www.ofm.org.ua


Copyright 2007 бр.Патрик Оліх, францисканець :)