мова сайту site version ENG

Міста

Порціункола (або Порціункула)

Містечко та район, розташований у трьох четвертях милі від Ассізі. Місто нараховує близько 2000 жителів, офіційно відоме як Свята Марія Ангельська (Santa Maria degli Angeli). Саме тут Франциск зрозумів своє покликання, саме тут він відійшов до Господа 3 жовтня 1226 р. Легенда оповідає, що невелика каплиця Порціункула була встановлена Римським Папою Лібернусом (352-366) на прохання пустельників з Йосафатової долини (біля Єрусалима), що принесли зі собою реліквії з могили Благословенної Діви Марії. Та ж сама легенда говорить про те, що ця каплиця перейшла у власність св. Бенедикта з Нурсії в 516 році. Ходила слава, що там дуже часто чувся спів ангелів. Після 1290 р. каплиця не була в змозі приймати прочан. Будинки, що були побудовані пізніше навколо святині, були розібрані за наказом Пія V (1566-72). Сучасна базиліка побудована у формі латинського хреста 416 футів довжиною і 210 футів шириною. Над центром здіймається купол.

Уночі 15 березня 1832 р. землетрус зруйнував арку і хори. Григорій XVІ усе відреставрував (1836-40) і 8 вересня 1840 р. базиліка була освячена Кардиналом Ламбруніні. Починаючи з 11 квітня 1909 р., великий вівтар відновлювався за рахунок Саксонської області. Новий вівтар був освячений Кардиналом Лаі 7 грудня 1910 р. Також біля базиліки розташоване те місце, де Франциск упав на колючий чагарник, що потім став клумбою троянд без шипів. У ту ж ніч Франциск одержав індульгенцію за відвідання Порціунколу. Сцена отримання цієї індульгенції зображена на фасаді порціункольської каплиці.

Ця індульгенція могла бути отримана тільки в цьому місці між полуднем від 1 серпня і заходом 2 серпня. 5 серпня 1480 р. Сикст ІV поширив це на монастирі І та ІІ Орденів. 13 січня 1643 р. цей привілей був даний також і для церков ІІІ Ордену. Більш пізні Папи розширили цю індульгенцію на всі парафіальні церкви.

Самий найстарший документ, що має відношення до індульгенції, це справа нотаріуса від 31 жовтня 1277 р., у якому Бенедикт Ареццо свідчить про те, що він був поінформований братом Массео про надання індульгенції Гонорієм ІІІ в Перуджії. На додаток цим доказам є інші деталі, котрі показують дійсність надання індульгенції.

Наприклад, у "Францисканських Джерелах" (ФД 3391-9) можна знайти текст т.зв. "Диплому" Теобальда, єпископа Ассізі (1296-1329), написаного 10 серпня 1310 року, в якому єпископ-францисканець захищає індульгенцію, розповідаючи історію її установлення. Індульгенція була реформована Римським Папою Павлом VІ. До сьогоднішнього дня в день індульгенції - 2 серпня - тисячі паломників проходять через цю маленьку капличку, щоб дякуючи Франциску, отримати прощення провин.

Система Orphus
  • Історію Провінції, повернення храму в місті Житомирі шукайте в розділі «в Україні - повернення францисканців (90-ті роки)».
  • В розділі «Ордени в Україні» ви знайдете інформацію про Провінцію, парафії та священиків, котрі в них працюють.
Базиліка в Порціунколі

Базиліка, побудована навколо маленької каплички - Порціунколи.

Маленька капличка

Порціункола - "колиска" Францисканського Ордену.


Система Orphus

· На початок · Міста · Ілюстрації ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

виконавець:
Красічков Владислав

хочеш взнати більше? -
напиши францисканцям