мова сайту UA

св.Франциск з Ассізі

Час від часу Франциск все ще доєднувався до шумних вечірок старих друзів, але ставало очевидним, що його серце більше не було з ними. Туга за більш глибоким сенсом життя оволодівала ним. Друзі жартували над ним, розпитуючи, чи не роздумує він над заміжжям. «Так», - відповідав Франциск, - «я хочу женитись на жінці дивовижної краси». Нею була ніхто інша, як сама Signora Povertà – Пані Убогість, котрій він був вірний і котру починав любити.

Після короткого періоду невпевненості він залишає веселе і марнотравне життя. Одного разу, коли він скакав верхом по рівнинам Умбрії, поблизу Ассізі, він зустрічає прокаженого і, хоча той викликав у нього відразу, він схопив його за руку, поцілував і дав йому гроші. Наступного дня, переборюючи в собі відразу, Франциск подався в лікарню для прокажених, де промиває і перев’язує язви хворим, покірно доглядав за ними і обдаровує кожного монетою і поцілунком.

Десь в той же час він відбуває паломництво в Рим, щоб відвідати могилу апостола Петра. Там, пожертвувавши всі гроші, що в нього були, він просить жебрака обмінятися одежами. Так Франциск, людина охайна та делікатна, надів злиденний плащ з капюшоном, рваний і залатаний. Зняв свій прекрасний камзол та разом з ордою убогих просив милостиню на паперті базиліки. Так він відчув на власній шкірі перший досвід убогості, багатий юнак з Ассізі, завжди даючий милостиню, але ніколи її не просивший – простягнув руку.

Після його повернення в Ассізі, Франциск молився перед древнім розп’яттям в каплиці св. Дам’яна і в абсолютній тиші почув голос: «Франциску, іди, віднови Мій дім, який, як ти бачиш – весь в руїні». Франциск прийняв цю волю дослівно - пішов в магазин свого батька і, взявши коня і сукно, поспішно подався в Фоліньйо. Там, на базарі, продав сукно і коня, а виручені гроші віддав на відновлення каплиці Сан Дам’яно. Бідний священик цієї церкви, знаючи добре батька Франциска, запального і скупого чоловіка, не схотів прийняти від нього золота. І дійсно, старший Бернардоне, взнавши про вчинок сина, розгнівався. Озброївшись кийком і захопивши зі собою друзів і родичів, батько скерував свої кроки в Сан Дам’яно. Але, понишпоривши всюди і не знайшовши Франциска, він забрав віддані священиком гроші та вернувся в Ассізі. Франциск на протязі цілого місяця ховався від гніву отця в печері коло каплички св. Дам’яна.

Коли він вернувся в місто, виснажений голодом, увесь в грязюці, його закидали камінцями і грязюкою, дражнячи та обзиваючи божевільним. Коли П’єтро Бернардоне взнав, що натовп потішається над Франциском, його збісило те, що із-за сина потішаються над ним і над його домом. Окладаючи тумаками, він затягнув його, побитого і покаліченого, в дім і закрив в коморі. Немало днів він просидів на хлібі і воді, в кладовій, поки його батько не відлучився по справах. Зворушена до глибини душі, мати визволила його. Франциск повернувся в каплицю св. Дам’яна, де знайшов захист в старого священика, але недовго потім батько викликав його на суд міського консула. Франциск заявив, що він вступає на служіння Богу і таким чином більше не перебуває під цивільною юрисдикцією. Тоді П’єтро Бенардоне звернувся зі скаргою до єпископа Ґвідо. Ґвідо добре знав Франциска і вирішив його захищати.

Квітневим ранком 1207 року, перед натовпом зацікавлених жителів Ассізі, Франциск зняв зі себе одежу і віддав її своєму батькові, кажучи: «До сього дня я називав вас своїм отцем на землі, тепер я маю право сказати: Отче наш, що єси на небесах!» Франциск ходив по горбах в окрузі Ассізі, наспівуючи, імпровізуючи гімни прославлення.

Система Orphus
  • Опис життя св. Франциска, розміщений на цьому сайті, короткий і неповний. Тут викладені лише самі основні факти. Про святого написано багато книг, котрі більш повно розкриють цю особистість та його путь до Бога.
  • Історію про святого Франциска і Клару можна прочитати в розділі «св. Клара».
Молитва в сан Дам'яно

Франциск на молитві перед розп'яттям в сан Дам'яно.

Хрест із сан Дам'яно

Хрест із Сан Дам'яно, тепер знаходиться в базиліці св.Клари.

Відречення від мирського життя

Відречення від свого батька означало початок нового життя, життя посвяченого Богу в убогості.

· На початок · св. Франциск · св. Клара · св. Йоан з Дуклі · бл. Йоан Дунс Шкот ·

сайт посвячений 10-й річниці освячення храму в м. Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо бажаєш взнати більше чи отримати відповідь на якесь питання -
напиши францисканцям