мова сайту U A

св.Франциск з Ассізі

Св. Франциск з Ассізі - засновник Ордену Францисканців, народжений в Ассізі в 1181 або 1182 році – точний рік не установлено, відійшовший з землі там же 3 жовтня 1226 року.

Його батько, П’єтро Бернардоне, був багатієм, торгівець сукон. Про його матір, мадонну Піку, відомо небагато, але ймовірно, що вона належала до благородної французької родини з Прованса. Франциск був одним з небагатьох дітей сім’ї Бернардоне.

Легенда про те, що він родився в хліві, датуєтся 15-им століттям, і виникла через бажання деяких авторів зробити його життя подібним до життя Христа. На хрещенні святий отримав ім’я Джованні, котре його батько пізніше змінив на Франциск, в пам’ять про Францію, де він перебував в справах в той час, коли в нього народився син.

Франциск свої початкові знання здобув в школі, де викладали священики, при храмі св. Георгія в Ассізі. Більшому він навчився в іншій школі – школі Трубадурів, які тоді існували в Італії. Правда, його літературна освіта залишилась неповною. Незважаючи на те, що він помагав батькові в торгівлі, кар’єра торгівця здавалась йому мало цікавою.

Tома Челанський, його перший біограф, описує юність Франциска в дуже серйозних тонах. Однак в молодості Франциска ніщо не вказувало на його велике майбутнє в Церкві. Ніхто не любив забав більше, чим Франциск. Він був кмітливим, весело співав, захоплював навколишніх людей ефектним виглядом і прекрасним одягом. Гарний, веселий, галантний та ввічливий, він швидко став головним фаворитом серед молодої знаті Ассізі. Майстерно володів різними видами зброї, був лідером на світських пірах, справжнім королем розваг.

Але навіть в цей період Франциск проявляв інстинктивну симпатію до бідних, щедро витрачаючи гроші, показуючи таким чином свою королівську великодушність.

Коли Франциску було близько двадцяти років, він взяв участь у війні проти Перуджії, в одній з малих сутичок, які часто відбувались між ворогуючими містами. Ассізці були переможені і Франциск був взятий в полон, де пробув більше року. Лихорадка, котру Франциск підхватив, будучи в перуджійському полоні, направила його думки до вічних правд. Думки про крайню пустоту життя, котре він вів, не залишали його протягом всієї його довгої хвороби. З поверненим здоров’ям пробудилось жага слави і уява отриманих перемог. Він вирішив серйозно занятись військовою кар’єрою, і обставини, здавалось, допомагали реалізації його бажань.

Лицарі Ассізі збирались приєднатися до благородного графа Гвальт’єро ді Брієнне, котрий був в армії неаполітанських провінцій, виступаючого проти імператора, і Франциск був готовий супроводжувати його. Біографи говорять, що попередньої ночі Франциск побачив дивний сон: стіни великої зали були розвішані зброєю, на якій були оздобні хрести. «Вони»,- сказав голос,- «для тебе і твоїх солдатів». «Я знаю, я буду великим принцем!» – вигукнув натхнено Франциск, відправляючись в дорогу в Пулію.

Але ще раз хвороба змушує його зупинитись в Сполето. Там він бачить другий сон, в якому той самий голос каже йому повернутися в Ассізі. Він так і вчинив. Це був 1205 рік.


Система Orphus

- 1 -

  • Опис життя св.Франциска, розміщений на цьому сайті, короткий і неповний. Тут викладені лише самі основні факти. Про святого написано багато книг, котрі більш повно розкриють цю особистість та його путь до Бога.
  • Історію про святого Франциска і Клару можна прочитати в розділі «св.Клара».
Святий Франциск Ассізький

Святий Франциск Ассізький, фреска в соборі.

Ряса святого Франциска

Ряса святого Франциска, котра зберігається в соборі.

Сон в Сполєтто

Після об’явлення уві сні, в Сполетто, Франциск був впевнений, що він стане великим рицарем і він ним став. Рицарем Христовим.

· На початок · св. Франциск · св. Клара · св. Йоан з Дуклі · бл. Йоан Дунс Шкот ·

сайт посвячений 10-й річниці освячення храму в м. Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

напиши францисканцям -
брат Патрик