МИР ТА ДОБРО !

Святий   Франциск  з   Ассізі

  Думки: його та про нього
Переклади

- Франциск і Різдво Христове

- Франциск і Біблія

- Статті про Франциска

- Франциск та Клара про піст

- Хрест в житті і духовності Франциска

- Привілей убогості св. Клари

- Ювілей ассизького прощення

- 800-річчя Францисканського Ордену


Вітаю в новому розділі!

В цьому розділі маю намір розміщати різні францисканські ідеї, роздуми, теологію. І передусім - думки святого Франциска та про святого Франциска. Нажаль, немає повного перекладу творів святого. Тому поступово буду тут викладати мої власні переклади. Також буду додавати статті про святого, книги, думки. Якщо хтось має чим поділитись з іншими - пишіть на мою скриньку, буду дуже радий. Особливо буду звертати увагу на збірку "Францисканські джерела", тому ще це справді джерело знань про святого з Ассізі.
Час-від-часу роблю для себе тематичні пошуки у Францисканських Джерелах, щоб мати панорамічний погляд на те чи інше питання. І ось вирішив поділитись з іншими моїми результатами пошуків та перекладу. Це корисне зайняття як для духовного життя, так і для вправи у перекладах текстів.
Вже на Різдво Христове я знайшов і переклав тексти, що мають відношення до цього свята. Зараз додаю тексти про ставлення Франциска до Святого Писання та до навчання. Актуальна проблема для мене. Думаю, кожен може щось зачерпнути і для себе з цього букету висловів.

Кілька слів про Францисканські джерела (скорочено "ФД"). "ФД" - це збірка творів, що торкаються францисканського Ордену. Вона ділиться на чотири частини:
  • твори святого Франциска (Устави, Заповіт, Застереження, Листи, Молитви);
  • біографії святого з Ассізі (Лист брата Іллі; Перше і Друге житіє святого Франциска Томи з Челяно; Менша і Більша Легенда святого Бонавентури з Баньйореджо; Легенда трьох товаришів; Перуджійська Легенда; Квіточки; Sacrum Commercium (Святий Союз); 11 Пісня Раю Данте);
  • хроніки та інші нефранцисканські свідоцтва (свідоцтва сучасників Франциска; свідоцтва після смерті та канонізації Франциска);
  • твори та біографічні джерела святої Клари з Ассізі (твори Клари; Легенда святої Клари, діви; папські документи);
  • плюс додаток (Устав Ордену святої Клари; Устав братів і сестер Ордену Братів Покаяння; Диплом або Канон Теобальда та Індульгенція Порціункули).
Найважливішими є твори самого святого, тобто перша частина збірки. Інший матеріал також може бути корисним для зрозуміння думки Франциска, але треба обережно і критично підходити до агіографічних творів, беручи під увагу їхню ціль та специфіку.
В тексті знаходиться подвійна нумерація. Отож, на початку стоять цифри в квадратних лапках: це прогресивний номер всієї збірки. Друга цифра - це номер підчастини. І з цією цифрою не все так просто. Бо, наприклад, в Житіях Томи з Челяно рахунок підчастин починається на початку твору і йде аж до кінця. А в Легендах св.Бонавентури текст поділено на розділи, а вже потім кожен розділ ділиться на ці підчастини. Тому для цитування Томи вистачить написати 2 Чел 21 - це значить Друге житіє Томи Челянського, 21-ша підчастина. А для цитування Бонавентури треба писати Б.Лег. 7, 2 - тобто Більша Легенда Бонавентури, 7-ий розділ, 2-а підчастина. З цієї причини у перекладах я вказував також у всіх авторів, крім прогресивного номеру ФД, номер розділу та номер підчастини. Таким чином кожен зможе легко найти текст в інших виданнях. Якщо це можливо, то буду подавати також лінки на італійські чи латинські тексти, щоб зацікавлені могли порівняти переклад з оригінальними текстами.

Я вживаю Fonti Francescane, Editio Minor, Editrici Francescane, Assisi 1998.

З радістю буду чекати на уваги, пропозиції, конструктивну критику :)

Приємного та корисного читання!
Зміст

- На початок

- Переклади

- Молитви святого

- Легенди про Франциска

- Життя Бідачини

- Офіційний сайт францисканців в Україні

- Контактна інфа бр.Патрика


Система Orphus


Цінуйте труд автора! Якщо цитуєте чи копіюєте - посилайтесь на брата Патрика :)