мова сайту U A

бл.Йоан Дунс Шкот (Шотландець)

Витончений Доктор (Doctor Subtillissimus) - так його названо - помер в Кельні 8 листопада 1308 року. З того часу не маємо жодної інформації про його хворобу та смерть. Документи з кінця XIV - початку XV століть показують його смерть як зразкову, лагідний перехід до іншого світу в момент, коли Йоан перебував в екстазі. Пізніше його противники розповсюджували різні чутки щодо смерті, як наприклад те, що він був похований живим. Але це легенди, що не мають жодних історичних підстав.

Тіло Йоана Дунса було поховане в храмі Братів Менших Конвентуальних в Кельні (Minoritenkirche), де й знаходиться до цього часу.

З 1870 року на гробі розміщено напис: "Шотландія дала мені життя, Англія мене прийняла, Франція дала освіту, Кельн мене затримав".

Сучасники Йоана Дунса назвали його Витонченим Доктором, пізніше було додане інше окреслення - Марійний Доктор, за його величезний вклад в розвиток маріології.

В 1966 році папа римський Павло VI в листі до єпископів Англії так писав: "Дух та ідеал святого Франциска з Ассізі проявляються і становлять зачин в ділі Йоана Дунса Шкота, котрий своє діло насякнув серафимським духом Патріарха з Ассізі, підпорядковуючи знання доброму життю; стверджує вищість любові понад всіляку науку; універсальну першість Христа..., Царя в природнім та надприроднім порядку, при боці якого променіє первинна краса Непорочної Діви, Цариці всесвіту; кидає нарешті світло на вершини об"явленої правди, особливо на ті, які святі Петро й Павло вказували як найпрекрасніші в Божому плані спасіння.

Витончений Доктор будує свою теодицею на підставі принципів та аргументів, зачерпнутих зі Святого Писання: "Я той, хто є" (Вих 3,14) і: "Бог є любов"ю" (1Йо 4,16); принципи та аргументи, розвинуті та пояснені з тією метою, аби побудувати науку про Того, хто є "нескінченною правдою та нескінченним добром", "першою причиною", "першим цілем всього сущого", "першим абсолютом в порядку досконалості", "океаном всіх досконалостей" і "любов"ю зі своєї істоти".Додаткову та альтернативну інформацію можна знайти тут: Энциклопедический словарь Брокгауза и Ефрона та "всезнаюча" Вікіпедія.


Буду радий будь-яким зауваженням :)

- 2 -

»

  • Опис життя св.Франциска, розміщений на цьому сайті, короткий і неповний. Тут викладені лише самі основні факти. Про святого написано багато книг, котрі повніше розкривають цю особистість та його путь до Бога.
  • Історію про святого Франциска і Клару можна прочитати в розділі «св.Клара».
Блаженний Йоан Дунс Шкот

Блаженний Йоан Дунс Шкот OFM

Шкот

Ще одна ікона блаженного


Система Orphus

· На початок · св. Франциск · св. Клара · св. Йоан з Дуклі · · бл. Йоан Дунс Шкот ·

сайт посвячений 10-й річниці освячення храму в м. Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

напиши францисканцям -
брат Патрик