мова сайту site version ENG

Третій Орден

Тома Челанський, перший біограф св.Франциска, так писав про початок францисканского руху: "Багато людей: вельмож і простих, духовних і світських, послушні Божому натхненню, горнулися до св. Франциска, прагнучи жити завжди з ним і під його керівництвом. А він, начебто багате джерело небесної благодаті, дарував животворну воду, що допомагає розквітнути чеснотам в саду сердець... Через його приклад, його Устав та його повчання, відновлюється Церква Христова в свої вірних, чоловіках та жінках... Для усіх він давав правила життя і показував шлях спасіння, кожному відповідно власному станові" (1 Т.Чел 37; ФД 384-385).

Святий отець Франциск в цьому Уставі життя світських францисканців зобов'язував до наслідування Ісуса Христа через життя за Євангелієм, до публічного сповідання віри та слухняності Церкві. Він забороняв носити зброю, призивав відмовитися від будь-яких форм насильства, а також - до вірного виконання своїх обов'язків. Він ще вимагав турбуватися про лагідність, чистоту серця і жертовність духу в служінні бідним.

Св. Франциск, хоча і віддалений у часі, завжди близький сучасній людині своїми цінностями, тому що вони актуальні і не міняються, так само, як актуальним і вічним є Євангеліє.

Хто ми?

Ми належимо до суспільного об'єднання Римо-Католицької Церкви і живемо францисканскою духовністю в спільнотах під духовним керівництвом священиків Першого Францисканского Ордену. Після ІІ Ватиканського Собору, що звернув особливу увагу на роль і свідчення світських католиків у будь-якому середовищі , ІІІ Орден відновилося. У 1978 р. Папа Павло VІ затвердив терціарский Устав, а в 1990 р. Папа Йоан Павло ІІ - нові Конституції, відповідно до яких усі католики - діти, молодь і дорослі - можуть, йдучи за Божим покликанням, впроваджувати Євангеліє в життя, приймаючи духовність Францисканского Ордену Світських.

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в Житомирі, в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клару, читайте в розділі «Особистості».
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus

· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

хочеш взнати більше про Францисканський Орден Світських? -
напиши францисканцям