мова сайту site version ENG

Третій Орден

Третій Орден св.Франциска, або ж Францисканский Орден Світських (ФОС)


Хто ці люди? Чим вони займаються? Де живуть?


Одною з найбільш оригінальних фігур в історії Католицької Церкви є св. Франциск Ассізський (1182-1226 р.). Протягом останніх восьми сторіч він постійно будить велику зацікавленість людей Євангелієм і призиває до наслідування Ісуса Христа: убогого, смиренного, покірного, лагідного і постійно радісного в любові.

Франциск, як кожна молода людина, шукав сенс життя. Він знайшов таємницю дійсної волі, радості і щастя, коли цілком довірився Богові і пішов за Його голосом. Спосіб життя св. Франциска і його товаришів завжди будив і продовжує будити в багатьох людях прагнення досконалості за прикладом Христа і перших християн.

Люди, захоплені цією неповторною особистістю, об"єднуються в спільноти, що переймають досвід євангельського життя від послідовників св. Франциска.

Початок францисканских спільнот світських сягає XІІІ ст. Особливий спосіб життя св. Франциска за Євангелієм дав початок великому рухові відновлення Церкви, що охопило також і тих, хто не міг вступити в Перший (чоловічий ) чи Другий (жіночий) Ордени. Цей рух світських ввійшов в історію під назвою Третього Ордену (Терціаріїв), що тепер називається Францисканским Орденом Світських або Францисканською Родиною Світських (стара назва - Брати і Сестри Покаяння).

Св. Франциск і його товариші допомагали людям усвідомити те, що не обов'язково знаходитися за стінами монастиря для того, щоб осягнути досконалість християнського життя. Адже святими можуть стати також і світські особи - у сімейному житті і виконанні своїх професійних обов'язків.

- 1 -

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в Житомирі ,в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клару, читайте в розділі «Особистості».
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus

· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо хочеш взнати більше про францисканський Орден світських -
напиши францисканцям