мова сайту site version ENG

Другий Орден

Устав св.Клари

Тим часом св.Клара одержала підтвердження нового Уставу від Папи Інокентія ІV, що відрізнявся від Уставу Уголіно. Протягом сорока років вона сама була живим уставом, від якого спільнота в Сан Дам'яно просякла духом св.Франциска.

9 серпня 1253 року папська булла, що підтверджувала Устав св.Клари, була спрямована Сестрам Сан Дам'яно. Нове правило життя було прийняте іншими жіночими монастирями. Його 12 глав відповідають 12 розділам Уставу першого францисканського Ордену, написаного самим Франциском. Найважливіша характеристика Уставу св.Клари - спеціальна декларація про те, що сестри не повинні мати жодного майна, як індивідууми або як спільнота. Первісна папська булла "Solet annuere" Інокентія ІV підтвердження Уставу була віднайдена в 1893 р. у мантії святої, котра зберігається серед реліквій в монастирі св.Клари в Ассізі.

Поширення Ордену

У той час як випробовувались різні модифікації Уставу, Орден швидко поширювався по Європі. У Сан Дам'яно сестра Клари Агнеса і її тітка Бона Гуельфуччо зіграли велику роль у початковому розвитку Кларисок. У 1318 р. був отриманий дозвіл від єпископа Перуджії для установлення монастиря в тому місті.

У 1319 р. Агнеса заснувала нове співтовариство у Флоренції, що стало центром нових фундацій у Венеції, Мантуї і Падуї. Племінниця Клари, св.Агнеса, заснувала орден в Іспанії. В містах Барселона і Бургоса стали місцями квітнучих спільнот кларисок. Підстави Ордену в Бельгії належать сестрі Ерментруді, що вплинула на заснування монастирів через Бельгію і в північній Франції. Сама рання спільнота було засноване в Реймсі в 1229 р.

Колетська реформа

Протягом сторіччя після смерті cв. Клари нечисленні з жіночих монастирів прийняли Статут 1253 р. У 15 ст. дух бідності був натхнений прикладом та діяльністю cв. Колетти. У 1406 р. Папа Бенедикт призначив її реформатором Ордену і дав їй звання Абатеси всіх жіночих монастирів.

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в Житомирі,в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клару, читайте в розділі «Особистості».
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus


· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

хочеш взнати більше? -
напиши францисканцям