мова сайту site version ENG

Перший Орден

Від 1228 року брати намагаються зібрати різну інформацію про життя і діяльність святого Франциска, щоб написати його біографію. Першим здійснив цей задум Тома з Челяно (Tommaso da Celano). Пишуть про францисканський Орден також Тома з Экклестона ("De adventu fratrum mіnorum іn Anglіam" 1259 р.), святий Бонавентура з Баньйореджо (Велика та Мала легенди, 1263 р.), Джордано з Джано ("Хроніка" 1262 р.), Салімбене ("Хроніка" 1287 р.), Убертіно да Казалє ("Arbor vitae crucifixae" 1305 р.) і багато інших, побічно або прямо писали про святого з Ассізі. Треба відзначити авторів, які залишили свої свідоцтва ще за життя Франциска - Джакомо з Вітрі (Jacques de Vitry), котрий в своїх листах (1216 р.) та в своїй праці "Historia Occidentalis" (в ній він посвячує новонародженому францисканському Ордену цілий розділ - "De Ordine et predicatione fratrum minorum" 1221 р.) дає дорогоцінні деталі з життя Франциска та його перебування серед хрестоносців в Святій Землі. Про цей момент життя святого свідчать також "Chronique d'Ernoul" (1229 р.) та "Liber de Acquisitione Terrae Sanctae" (1230) Бернарда Скарбника (Bernardi Thesaurarii). Дякуючи цим авторам історія життя Франциска та заснованого ним Ордену дійшла до наших часів. Наприкінці ХІV віку публікуються "Квіточки" - "Fioretti", збірка легенд, пов'язаних зі святим Франциском, яка залишається дуже відомою і в наш час.

Другий період

Христофор Фрунлі був обраний першим генералом зреформованого Ордену францисканців. Згодом він був обраний кардиналом. Його наступником був обраний Франческо Лічетто (1518-20). Як глава Ордену Лічетто і його наступник Пауль Санціно (1520-23) і Франческо де Анджеліс Квопес (1523-28), старанно присвятили себе встановленню дотримання Статуту. Квонес був призначений кардиналом в 1528.

У 1547 р. сірий колір був прийнятий як офіційний колір ряси.

Два генерали - Чеффонтайнес і Гонзага - докладали зусиль для дотримання Статуту у Франції. Гонзага провів реформу в жіночому монастирі в Парижі (1581).

З 1700 по 1723 р. панували непорозуміння і розбіжності, було роздуте полум'я міжнаціонального непорозуміння. У цих умовах внутрішня дисципліна Ордену стала дуже слабкою. Бенедикт XІІІ в 1727 році безуспішно докладав зусиль для відновлення відносин між різними гілками Ордену, що стали напруженими.

Протягом 1793 і 1794 рр., під час революції, Орден був спустошений у Франції, Бельгії, а з 1803 і в Німеччині. У 1775 така ж доля досягла спільноти в Австрії та Італії. Стан справ в Ордені був сумний.

У Росії і Польщі багато монастирів були розпущені в 1831 і 1842 рр. Монастирі в Італії піддалися тискові в 1866 році.

Під час перепису Ордену в 1909 р. у ньому було: 2 кардинала, 6 архієпископів, 32 єпископа і 3 Апостольських префектів.

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в м. Житомирі,в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клару, читайте в розділі «Особистості»
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus

· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо хочеш отримати відповідь на свої запитання-
напиши францисканцям