мова сайту site version ENG

Перший Орден

Загальна історія Ордену (період 1209 – 1517)

Зібравши 12 товаришів навколо себе (1207-08) Франциск просив про затвердження Статуту францисканців у Папи Інокентія ІІІ, що, після коливань, дав усну згоду. У такий спосіб був заснований І Орден cв. Франциска і точна дата цієї події 16 квітня 1209 р. Число ченців зростало, послідовники з'являлися по всій Італії. У 1210 році брати переселяються з Рівоторто в Порціункулу (церква Матері Божої Ангельської). 18-19 березня 1212 року Франциск приймає Клару, що незабаром засновує новий монастир при каплиці Сан Дам'яно.

У 1219 ченці з'явилися на Сході, в Угорщині, Франції, Іспанії. Сам святий відвідав Схід та Єгипет у 1219-20 р. У наступному році перші брати проливають свою кров за віру в Христа в Мароко.
29 листопада 1223 р. папа Гонорій ІІІ затверджує Статут Ордену Менших Братів. Узимку цього ж року Франциск перший раз в історії Церкви споруджує різдвяні ясла (вертеп) в Греччьо. 14 вересня 1224 року Франциск на горі Верна одержує стигмати - рани Христа - на своєму тілі. У квітні 1226 року пише свій Тестамент - Заповіт. У 1226 році, 3 жовтня святий увійшов до слави неба.
30 травня 1227 року Джованні Паренті був призначений першим наступником св.Франциска в ролі керівника Ордену. Хоча вже і до цього Франциск відрікся від ролі юридичного керівника Ордену. В 1220 році він назначає своїм заступником П'єтро Каттані, котрий однак незабаром - в березні 1221 р. - помирає. Через місяць, під час Капітули Наметів, на його місце призначається брат Елія - Ілля, якого і замінить Джованні Паренті. У 1228 р. почалося будування храму, присвяченого Франциску. А вже 25 травня 1230 року тіло святого переносять у нову базиліку, побудовану на його честь.

Папська булла Мартіна ІV (13 грудня 1281 р.) обумовила відношення жебрачих Орденів до іншого духовенства. Жебрачі Ордени довго були звільнені від юрисдикції єпископа і мали необмежену владу проповідувати. Це часто ставало причиною терть і розбіжностей між двома галузями духовенства.

18 лютого 1300 р. папа Боніфацій VІІІ установив привілей жебрачим Орденам проповідувати в їхніх власних церквах і в громадських місцях.

Подальша історія розвитку зв'язана з періодом, коли Європа була охоплена Чорною Смертю - чумою, яка бушувала близько 1348 р.

- 1 -

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в м. Житомирі,в якому працюють францисканці..
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клару, читайте в розділі «Особистості».
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus

· На початок · Походженння Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо бажаєш взнати більше про історію Ордену -
напиши францисканцям