мова сайту site version ENG

Структура Орденів

I Орден

Зараз містить у собі три окремих блоки: Брати Менші (OFM), Брати Менші Конвентуальні (OFM Conv.), Брати Менші Капуцини (OFM Cap.). Два останніх були утворені з першого і були оголошені незалежними відповідно в 1517 і 1619 р. Усі три Ордени дотримуються Уставу Братів Менших, схваленого Папою Гонорієм ІІІ в 1223 р., але кожний з Орденів має своєї Конституції.

ІІ Орден

Що стосується Бідних Дам, яких в наш час прийнято називати Кларисками, то цей Орден поєднує всі монастирі черниць, що підкоряються Статутові св. Клари, що був схвалений Папою Інокентієм ІV у 1253 р., або ж вони дотримують Статуту, затвердженого Папою Урбаном ІV 18 жовтня 1263 р. або Конституцій, складені св. Калетто і схвалені Пієм ІІ 18 березня 1458 р.

ІІІ Орден

Об'єднання братів і сестер Покаяння (або Третій Орден св.Франциска, а точніше Францисканский Орден Світських) необхідно розділити на ІІІ Орден Світський і ІІІ Орден Постійний.


Світський
ІІІ Орден Світський був заснований Франциском у 1221 році і діяв відповідно до Статуту, схваленому Миколою ІV у 1289 р. і зміненому Папою Леоном XІІІ 30 травня 1883 року.

Постійний
Рання історія ІІІ Ордену Постійного неточна. Деякі говорять, що цей Орден заснувала св. Єлизавета з Угорщини в 1228 році, інші говорять, що благословенна Анжеліка Марчяно в 1395 р. Відомо, що на початку п'ятнадцятого сторіччя громади чоловіків і жінок цього Ордену існували в різних частинах Європи і що італійські ченці ІІІ Ордену Постійного були визнані, як жебрачий Орден.


Нові організації

На додаток до ІІІ Постійного Ордену, незалежно від нього, з початку XІХ сторіччя були створені Францисканскі третинні категорії. Ці нові організації взяли за основу Устав для членів ІІІ Ордену, схвалений 20 січня 1521 року. Ці конгрегації, як правило, або автономні, або під єпископською юрисдикцією. Вони називаються францисканцями, але жоден з них не носить рясу чи традиційну мотузку.

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в м. Житомирі,в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів ­ св.Франциска, а також про св.Клар,у читайте в розділі «Особистості».
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus


· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо бажаєш отримати відповідь на свої запитання -
напиши францисканцям