мова сайту site version ENG

Походженння Орденів

Загальноприйнято говорити, що св. Франциск заснував три Ордени. Ці три Ордена - Брати Менші, Бідні Дами та Брати й Сестри Покути, згадуються як Перший, Другий і Третій Ордени св. Франциска.

Перший Орден

Початок офіційного існування цього Ордену припадає на 1209 рік. Цього року Франциск одержав від Папи Римського Інокентія ІІІ схвалення Уставу, що він склав для своїх товаришів. Цей документ не дійшов до нас в оригіналі. Устав був переписаний Франциском і затверджений Гонорієм ІІІ 29 листопаду 1223 року.Другий Орден

Бідні Дами або ІІ Орден існує з 1212 року. Цього року св.Франциск обрізав волосся св. Кларі, привдів її в грубу туніку, а пояс замінив простою мотузкою. Так почав своє існування ІІ Орден. Згадування про те, що Франциск коли-небудь складав Устав для Другого Ордену не знайшло підтвердження в яких-небудь ранніх документах. Устав для Бідних Леді був складений кардиналом Уголіно в 1219 році, згодом Папа Олександр ІV змінив його і в переглянутій формі був схвалений Папою Інокентієм ІV, 9 серпня 1253 р.Третій Орден

У 1221 був заснований ІІІ Орден св. Франциска - Брати і Сестри Покути. Цей Орден мирян був заснований св. Франциском як нова дорога для тих, хто бажає йти по стопах святого. Існує розбіжність у думках, як давно святий склав цей статут. Офіційно статут був схвалений Папою Миколаєм ІV 18 серпня 1289 р.

- 1 -

  • На фото ­ храм св.Йоана з Дуклі в м. Житомирі,в якому працюють францисканці.
  • В розділах про Ордени знаходяться статистичні данні про них, кількість членів, території, де вони розповсюджені.
  • Про засновника Орденів­ св.Франциска, а також про св.Клару читайте в розділі «Особистості»
  • Всі ілюстрації на сайті (в тексті, в оформленні) зібрані разом в розділі «Різне > Ілюстрації».

Текст біля малюнків взято із молитв та гімнів святого Франциска. Вчитайтесь в них. Святий писав їх, контемплюючи навколишній світ та віднаходячи в ньому руку Творця.


Система Orphus


· На початок · Походження Орденів · Перший Орден · Другий Орден · Третій Орден ·

сайт посвячується 10-й річниці освячення храму в м.Житомирі.

автор і виконавець:
Красічков Владислав

якщо бажаєш взнати більше про історію Ордену -
напиши францисканцям